Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
    • Žvejyba
    • Video
  • Kelionės
  • Naujienos

Į Klaipėdos gatves jau išvažiavo elektrobusai

Miesto savivaldybei priklausantis UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ pabaigė dviejų uostamiestyje sukurtų bei pagamintų elektrinių autobusų įsigijimo procedūras. Šią savaitę parko vairuotojai mokosi valdyti itin modernias ir ekologiškas transporto priemones, o po Velykų elektrobusai pradės vežti keleivius uostamiesčio 8 maršrute.

„Nesuklysiu sakydamas, kad šis projektas įeis į Klaipėdos istoriją. Vardan ambicingo tikslo buvo suburtos gausios klaipėdiečių pajėgos: transporto profesionalų, Klaipėdos universiteto, inovatyvaus verslo ir net miesto politikų. Visi, kurie prisidėjo prie „Dancer“ atsiradimo, šiandien gali didžiuotis. Kai kam atrodžiusi utopinė idėja – turėti klaipėdiečių sukurtą, Klaipėdoje pagamintą ir miesto gatvėmis keleivius vežantį elektrinį autobusą – pagaliau išsipildė. Kaip klaipėdietis jaučiu
pasididžiavimą ir esu tikras, kad čia tik pradžia – Klaipėdoje sukurti elektriniai autobusai garsins miesto vardą ne tik Lietuvoje“, – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Atsižvelgiant į ES direktyvose ir LR Vyriausybės patvirtintame „Nacionaliniame oro taršo mažinimo plane“ keliamas užduotis pirmieji du elektriniai autobusai buvo įsigyti Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimu, įpareigojant šią misiją atlikti savo valdomą įmonę.

„Mūsų bendrovė nuo 2007 metų investuoja į ekologišką miesto transportą. Buvome dujinių autobusų pradininkai Lietuvoje. Dabar daugiau nei du trečdaliai miesto maršrutus aptarnaujančių autobusų yra varomi šiuo švariu kuru. O šiandien verčiame naują istorijos lapą ir vėl tampame pradininkais. Tik šį kartą išleidžiame į gatves pačias ekologiškiausias, kokios tik yra pasaulyje, transporto priemones – elektra varomus autobusus“, – sakė Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius. „Dancer“ vardu pavadintas modelis vienu metu gali vežti 93 keleivius, įrengtos 32 sėdimos vietos ir viena neįgaliojo vežimėliui. Autobusas yra aprūpintas visa įmanoma komforto įranga: pažangia klimato kontrolės sistema, greitaeigiu bevieliu internetu keleiviams, USB jungtimis mobiliesiems telefonams, automatine rampa, skirta įvažiuoti į saloną vežimėliu. Autobusas išsiskiria ir patogumu vairuotojui. Viena iš naujovių – naujos kartos naktinio matymo kameros, transliuojančiomis 3D aplinkos vaizdą į veidrodžius atstojančius ekranus.

Pasak jo kūrėjų, „Dancer“ pasižymi unikaliais techniniais sprendimais. Ypatingai tvirtas ir saugus „Dancer“ kėbulas gaminamas iš kompozitinių medžiagų, kurių didžiąją dalį sudaro perdirbtas PET butelių plastikas. Autobusas yra varomas atsinaujinančia elektros energija, kuri perkama tiesiogiai iš vėjo elektrinių parkų. Klaipėdoje sukurtas autobusas yra taupesnis, skleidžia mažiau vibracijų bei triukšmo ir yra mažiausiai sveriantis pasaulyje, lyginant su kitais panašaus dydžio autobusais.

„Klaipėdoje sukurtą elektrinį autobusą „Dancer“ galima palyginti su revoliuciją sukėlusiu elektromobiliu „Tesla“. Abu juos sieja, tai, kad iš pat pagrindų pergalvota transporto priemonės esmė leido sukurti netikėtas technines galimybes. „Dancer“ įkraunamas 15 kartų greičiau nei „Tesla“, vartoja energijos, kaip 3 „Teslos“, o gali vežti tiek žmonių, kiek pajėgtų tik 20 “Teslų“. Ekologiški elektriniai autobusai „Dancer” Klaipėdos gatvėse yra didelis žingsnis į priekį. Linkiu visiems mums, gamintojams, mokslininkams, Klaipėdos autobusų parkui ir savivaldybei žengti dar toliau”, – sakė Alvydas Naujėkas, „Dancer” gaminančios bendrovės “Vėjo projektai” generalinis direktorius.

Kartu su naujaisiais autobusais, bendrovė „Vėjo projektai“ šalia Klaipėdos autobusų stoties įrengė ypatingai greito įkrovimo stotį. Ji leidžia įkrauti „Dancer“ elektrinius autobusus greičiau nei per 10 minučių. Būtent per tokį laiko tarpą, kiek vairuotojai ilsisi galinėje stotelėje. Tokia įkrovos sparta taip pat yra išskirtinė pasaulyje. Vienu įkrovimu „Dancer“ gali nuvažiuoti 90 kilometrų atstumą.

Kaip teigia transporto ekspertai, elektra varomų autobusų eksploatacija trigubai pigesnė nei dyzelinių, o „Klaipėdos autobusų parko“ įsigytiems modeliams bus taikoma 15 metų gamintojo garantija – „Dancer“ eksploatacijos metu iškilę esminiai nesklandumai ar atsiradę defektai bus šalinami gamintojo sąskaita.

Kiti įrašai
  • elektrobusai
  • Klaipėda
Kiti įrašai
atostogų akimirkos
View Post

L. Pobedonoscevas dalinasi prisiminimais iš kelionių – nuo magiškos Balio salos iki Madagaskare valgyto šikšnosparnio

Lietuvos oro uostai
View Post

Lietuvos oro uostuose startuos aviacijos vasaros sezonas 2023: keleiviams siūlys skristi daugiau nei 80 krypčių

Bagažo sistema Vilniaus oro uostas
View Post

Inovacijos Vilniaus oro uosto naujajame išvykimo terminale: planuojama moderniausia regione registruoto bagažo valdymo ir patikros sistema

Kelionės vaistai
View Post

Atmintinė keliautojams: kokiais vaistais pasirūpinti ir kokius darbus atlikti iš anksto?

Tiesioginiai skrydžiai į Turkiją
View Post

Po ilgesnės nei 10 metų pertraukos Kauną su Turkija vasaros atostogų metu tiesiogiai sujungs vienintelis kelionių organizatorius

Lietuvos oro uostai srautai
View Post

Aviacija atsigauna sparčiau nei tikėtasi: vasarį Lietuvos oro uostuose pavyko atstatyti 90 proc. keleivių srauto

Turkija kelionės
View Post

Kelionių sektoriaus atstovai apie turizmo sezoną Turkijoje: viešbučiai laukia keliautojų

Sveikatingumo takas
View Post

Dvarčionių bendruomenė šiltąjį sezoną vilniečius kvies atrasti atkurtą sveikatingumo taką „Šeimų judesio pušynas“

Avia solutions group
View Post

„Avia Solutions Group“ tapo Airijoje registruota bendrove

NAUJIENOS

wizz air

Wizz Air visus norinčius kviečia kurti lėktuvo apipavidalinimo dizainą

paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus pradeda Vilniaus 700 metų jubiliejaus minėjimą: paroda apie vilniečius – gimusius ir prigijusius

kelionės Lietuvoje

„Keliauk Lietuvoje“ tyrimas atskleidė turistinių objektų infrastruktūros trūkumus

kilpinės trasos

Pasivaikščiojimams žiemą – naujos kilpinės trasos 100 kilometrų take

mados savaitė Klaipėdoje

Prasideda „Mados savaitė Klaipėdoje“ ir kviečia klajoti po renginius!

festivalis biržuose

Į legendų muzikos festivalį Biržuose atvyksta net 4 pasaulinio garso atlikėjai

PATARIMAI

Susipažinkime: sniego tipai

Imbieras gydo rytinį šleikštulį

Ką reikia žinoti keliaujant apie kelionių draudimą?

Kaip nepasiklysti užsienio kavinių ir restoranų labirintuose

Kaip pasijausti verslo klasės keleiviu

Kaip išsirinkti palapinę

PARTNERIO TURINYS

Kaip elgiasi gyvūnai kelionės metu

Patogus poilsis gamtoje – misija įmanoma!

Graikija – įvadas į Europos pažinimą

Skubus fototechnikos taisymas Vilniuje

MANFROTTO trikojai puikioms akimirkoms įamžinti.

Studijos užsienyje: išvykite pasitikėdami savo kalbinėmis žiniomis

LAISVALAIKIS

Geros nuotaikos ir žvalumo – į pirtį

Restoranų lankytojai: norime žinoti, ką valgome

Baidarių nuoma: plaukimas Nerimi

Vienas populiariausių, aktyvaus poilsio mėgėjų, pasirinkimų – plaukimas baidarėmis

Restoranų lėkštėse GMO – jau norma?

Andrea Motis

Festivalyje „Amber Wind 2022“ Palangoje – Ispanijos džiazo žvaigždė Andrea Motis

Karolina
Kelioniuklubas.lt
  • Reklama
  • Kontaktai
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / automedia.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt / motinyste.lt
Partneriai:  Automobilių nuoma / Bikko.lt

Input your search keywords and press Enter.