• Kontaktai
  • Reklama
Šeštadienis, 17 balandžio, 2021
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Partnerių turinys
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Kelionės
    • Laisvalaikis
    • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
Kelioniuklubas.lt
Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
mountain-views-750x400

Kaip išvengti nemalonumų atostogaujant

Išpopuliarėjus pigių skrydžių bendrovėms, į kitą Europos galą galima nuskristi vos už keliasdešimt litų. Jei keliaujate savarankiškai, dažnai tenka nuomotis automobilį. Tačiau džiaugsmą dėl sutaupytų pinigų gali apkartinti netinkamai perskaityta automobilių nuomos sutartis. O patirtos papildomos išlaidos gerokai viršyti kelionei suplanuotą biudžetą.

„Mėgstantys keliauti lietuviai dažnai renkasi pigių skrydžių oro bendroves, o geriau pažinti svetimą kraštą nuomojasi automobilį. Ir nors didžiuosiuose Europos oro uostuose yra ne viena automobilių nuomos bendrovė, tačiau nežinant kai kurių nuomos subtilybių, atostogautojas gali susidurti su netikėtomis problemomis. Be to, neįdėmiai perskaityta automobilių nuomos sutartis gali virsti papildomomis, kartais net labai didelėmis išlaidomis ir sugadintomis atostogomis“ – sako „SIXT Lietuva“ automobilių nuomos vadovė Rūta Stončiūtė.

Taigi, išsvajotoms atostogoms įsigijote nebrangius lėktuvo bilietus į Portugaliją, Maltą, Ispaniją ar kitą šalį. Atlikote privalomuosius namų darbus – suplanavote kokias vietas ketinate aplankyti, kur apsistosite nakvynei., žinoma, ir kokiu transportu keliausite. Jei neketinate didžiąją laiko dalį leisti mieste, o susipažinti su visu regionu, verta išsinuomoti automobilį.

Internete rasite ne vieną oro uoste veikiančios automobilių nuomos bendrovės ar jų tarpininko adresą. Galite rinktis mažiausią kainą už pageidaujamos klasės automobilį. Pagrindinė taisyklė – kuo anksčiau nuomositės mašiną, tuo paslauga bus pigesnė. Pagal galimybes užpildykite visas sutartis ir paslaugas apmokėkite dar būdamas namuose. Tai padės išvengti papildomų išlaidų dėl valiutos kurso, negaišite laiko aiškindamasis kokio automobilio ir kokiomis sąlygomis jums reikia ir išvengsite kitų nemalonių netikėtumų. Tačiau yra dar keli svarbūs dalykai, kurių dažniausiai net nežino arba tiesiog pamiršta automobilį besinuomojantis atostogautojas.

Pirmoji klaida, kurią daro automobilį ketinantis išsinuomoti keliautojas – renkasi mažiausią pasiūlytą kainą. Taip, anksčiau sudaryta automobilio nuomos sutartis atsieis pigiau, nei mašiną užsisakant vos prieš kelias dienas. Tačiau rinkdamiesi mažiausią kainą neapsirikite – nors automobilio paros nuomos kaina vilioja vos 15 ar 20 eurų, bet verta įdėmiai perskaityti sutartyje smulkiu šriftu įrašytą tekstą.

Dažniausiai tokia kaina nuomojami automobiliai turi tik civilinės atsakomybės draudimą, o už visus kitus galimus nuostolius teks mokėti iš savo kišenės. Visais atvejais verta pasirinkti KASKO draudimą, padengsiantį galimus nuostolius. KASKO įmoka taip pat skiriasi priklausomai nuo franšizės dydžio – t.y. tos sumos, kurią jums teks padengti pačiam. Idealiausias variantas, kuomet į automobilio nuomos kainą yra įskaičiuotas pilnas KASKO draudimas, padengsiantis visus galimus nuostolius. Be to, nepamirškite, kad nuomojantis automobilį tik su civilinės atsakomybės draudimu, jūsų kreditinės kortelės sąskaitoje bus įšaldyta gerokai didesnė, net iki 2000 eurų ar daugiau siekianti suma.

Antroji klaida. Štai gavote išsvajoto automobilio raktelius ir skubate jį atsiimti, tačiau, nors ir branginate trumpų atostogų laiką, prieš išvažiuodami įdėmiai apžiūrėkite automobilį. Ar jis nesubraižytas, ar neįlenktos kėbulo dalys? Jei taip, ar tai pažymėta jūsų užsakymo lape? Nepamirškite, kad nemažai automobilių nuomos bendrovių reikalauja grąžinti mašiną su pilnu degalų baku, tad įsitikinkite, kad jis pilnas. Kitu atveju, iš jūsų užstato bus išskaičiuota gerokai didesnė suma, nei būtumėt pripildę baką pats. Taip pat pasitikslinkite iki kurios valandos automobilis privalo būti grąžintas – kai kuriais atvejais pavėlavus nors valandą, jums gali būti priskaičiuota dar vienos paros kaina. Jei automobilis nebuvo apdraustas KASKO draudimu reikalaukite, kad nuomos darbuotojas jį apžiūrėtų ir pažymėtų užsakymų lape.

Trečioji klaida. Eismo įvykio ar automobilio vagystės atveju privalote nedelsdami iškviesti policiją. Taip pat apie įvykį informuoti automobilių nuomos bendrovę. Nors šie veiksmai atrodo nereikalingas formalumas, tačiau, nesilaikant numatytų procedūrų, gali tekti padengti eismo įvykio nuostolius.

Ketvirtoji klaida. Vairavimo patirtis. Dažniausiai vidutinės klasės automobiliai nenuomojami jaunesniems nei 21 metų amžiaus asmenims. O kai kuriais atvejais amžiaus cenzas gali siekti net 25 metus. 18 metų vairuotojams greičiausiai bus pasiūlytas tik ekonominės klasės automobilis. O sėdus vairuoti jaunesniam nei leidžiama tos klasės automobilį, gali būti pritaikytas „jauno vairuotojo mokestis“, smarkiai padidinantis nuomos kainą. Išsinuomoti prabangų sportinį ar prestižinį verslo klasės automobilį pavyks turint ne mažiau nei 25 metus. Taip pat nuomojantis tokį automobilį, gali būti pareikalauta net dviejų kreditinių kortelių, kur bus įšaldyta tam tikra pinigų suma.

Penktoji klaida. Prieš pasirašant nuomos sutartį, patariama dar kartą atidžiai peržvelgti visas nuomos sutartyje esančias paslaugas. Nes itin dažnai pasitaiko, kad skubėjimas, išsiblaškymas ar kalbos barjeras pateikia nemalonių siurprizų jau po kelionės. Netikėtai didelė nuskaičiuota suma liudija, kad klientas sutiko įsigyti papildomas paslaugas (pilnas draudimas, pilnas degalų bakas, keleivių draudimas, leidimas vairuoti kitam asmeniui ir pan.), kurios gerokai padidino nurodytą automobilio nuomos kainą.

Šeštoji klaida. Atostogaujant svečioje šalyje dažnai pamirštama, kad čia galioja savos kelių eismo taisyklės. Apie jas reikia išsiaiškinti dar prieš sėdant į automobilį. Nuomodamasis mašiną klientas sutinka, kad laikysis eismo taisyklių, o jas pažeidus atsakys pagal tos šalies įstatymus. Visais atvejais prasižengusio vairuotojo duomenys perduodami prasižengimą tiriančioms institucijoms, o be nuskaičiuotos baudos imamas papildomas administravimo mokestis.

Pasak „SIXT Lietuva“ automobilių nuomos vadovės Rūtos Stončiūtės, reikia prisiminti, kad visu nuomos laikotarpiu automobilis yra kliento atsakomybėje ir už pažeidimus jam teks atsakyti pačiam. O svarbiausias dalykas yra nepamiršti pagrindinės taisyklės – atidžiai perskaityti nuomos sutartį. Kilus net ir menkiausiems klausimams galima drąsiai kreiptis patarimo į nuomos bendrovės atstovus.

Kiti straipsniai

Cool young woman in an industrial suburb, Verona, Italy
Patarimai

Kaip išsirinkti dviratį?

Ši tema dažnam aktuali ir keliama spaudoje, Internete. Šiame straipsnyje į šį klausimą atsako dviračių sporto veteranas, 1982 – 1990 metais dalyvavęs profesionaliame sporte, 1992 – 1995 metais dirbo Aukštojo sportinio meistriškumo kompleksinėje mokykloje dviračių mechaniku. Nuo 1995 metų,...

Skaityti
young-woman-roller-skates-park_124865-1987
Patarimai

Fitnio riedučių pasirinkimas

Į ką pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį, renkantis fitnio riedučius? Žinoma, į jų patogumą. Jeigu galvojate, kad žinomas riedučių gamintojo vardas bei graži jų išvaizda yra svarbiausia, o į likę dalykai - tik neesminės smulkmenos, klystate. Šiame straipsnelyje pabandykime išsirinkti...

Skaityti
c84454d619c9735148fb2a6aaf3337bc
Patarimai

Kaip pasirinkti sportinę aprangą?

Kai saulė nebelepina kaitriais spinduliais, šaltėjantys orai sužadiną norą... sportuoti! Būtent bėgiodami rytais galite prisijaukinti šiek tiek šaltesnius orus ir, žinoma, pastiprinti imuninę sistemą ruošiantis šalčiausiam metuose periodui – žiemai. Bet kuris treneris ar gydytojas patvirtintų, kad ne tik...

Skaityti
Best-Camping-Tents
Patarimai

Kaip išsirinkti palapinę

Renkantis palapinę svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės savybes, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikės nešioti ant pečių - neverta permokėti už mažą svorį, jei ją naudosite vos porą kartų į metus, gal neverta pirkti profesionalios ir pan....

Skaityti
Beautiful woman lying in red sleeping bag
Patarimai

Kaip išsirinkti miegmaišį? Viskas apie miegmaišius

Nuo to, kaip gerai išsimiegosite, priklausys darbingumas dieną. Tad visi norime turėti gerą miegmaišį, bet ne visada žinome kaip jį išsirinkti. Deja yra taip, jog niekas kitas tau miegmaišio teisingai neišrinks, tik tu pats, nes tik tu pats pažįsti...

Skaityti
camping-tent-wilderness-camp
Patarimai

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas

Atėjus vasarai, nemažai lietuvaičių patraukia į gamtą: plaukia baidarėmis, važiuoja prie ežerų ar prie jūros į kempingus. Vienas iš pagrindinių daiktų tokiam poilsiui yra palapinė. Palapinių pasirinkimas parduotuvėse yra be galo didelis ir daugumai prieš perkant iškyla klausimas kokią...

Skaityti
1
Patarimai

Svarbiausios palapinės savybės

Tai antras straipsnis apie palapines. Pirmajame straipsnyje aptarėme svarbiausius klausimus, į kuriuos reikia sau atsakyti prieš renkantis palapinę. Šiame rasi 9 savybes, į kurias būtina atkreipti dėmesį, sprendžiant ar išsirinkta palapinė tau tinka. Palapinės savybės: 1. Forma. Palapinių formos...

Skaityti
vwl73qbkkqgcfus9mepxbt5lhgeorvrejejdepkcxyagb6jlnn2apk3yxx0wwdyx-
Patarimai

Liemens apimties ir susegimo diržų svarba renkantis turistinę kuprinę

Susegimo diržai turi būti patogūs ir reguliuojami. Pakankamai platus (bent 7 cm.) ir gan minkštas juosmens diržas suteiks daugiau komforto. Tai yra svarbu, nes juosmens diržas didelę kuprinės svorio dalį perkelia ant klubų. O visa kita priklauso nuo diržų...

Skaityti
IMGP1978
Patarimai

Apie valtis

Pristatome Jums daugiafunkcianalias pripučiamas valtis iš ypatingai patvaraus bei ilgaamžiško armuoto audinio. Paskirtis Valtys iš PVC audinio puikiai tinka aktyviam poilsiui ant vandens, žvejybai kaip ir vidaus vandenyse, taip ir jūroje, patruliavimo/gelbėjimo darbams, jomis daugelį metų sėkmingai naudojasi aplinkos...

Skaityti
D0Gm-h5X0AAYHRk
Patarimai

Ką reikia žinoti renkantis paspirtuką?

Žaibiškai išpopuliarėjusiais elektriniais paspirtukais miestiečiai vis dažniau keičia keliavimą mašina ar dviračiu, rašoma pranešime. Tačiau norintiems rytines spūstis aplenkti pasispiriant, iš pradžių reikia išsirinkti iš skirtingų modelių, greičių ir funkcijų paspirtukų – į ką atkreipti dėmesį? Pirmiausia – pasimatuokite...

Skaityti
Naujas straipsnis
10-92630

Japonai įsižeis, jei sėdėdami už stalo nušluostysite nosį

Projektai:   verslo.tv   statybajums.lt   manosveikata.lt   automedia.lt   skaitome.lt

Partneriai:   Atostogų partneris     Bikko.lt

© 2008-2020 Kelioniuklubas.lt Visos teisės saugomos.

Nėra rezultatų
Žiūrėti visus rezultatus
  • Pradžia
  • Naujienos
  • Partnerio turinys
  • Patarimai
  • Laisvalaikis
  • Kelionės
  • Žvejyba
  • Video
  • Tiesiogiai